MIKROSÜTŐ JAVÍTÁS Budapesten és környékén, hétvégén is !
Nem biztos, hogy új készüléket kell venni!
GONDOSKODJON HÁZTARTÁSI GÉPEINEK BIZTONSÁGOS ÜZEMELTETÉSÉRŐL!
Ha nem tudja eldönteni, hogy a régi, jól bevált háztartási gépeit (mikrosütő, automata mosógép, hűtőgép, stb.) megcsináltassa, vagy újat vásároljon, akkor hívjon fel, vagy küldjön e-mail-t és én a helyszínen elvégzem a szükséges vizsgálatokat: állapotfelmérés, biztonságtechnikai ellenőrzés, sugárzásmérés és ha igény tart a mikrosütő javításra akkor azt is. ( lásd a részleteket az " Irányárak " fejezet alatt.)
Tapasztalatom szerint, a régebbi gyártású, ismert márkanevű készülékek, tartósabbak, megbízhatóbbak és nem utolsó sorban biztonságosabbak is a jelenleg kapható feltűnően olcsó készülékeknél !
Hibabejelentés:
telefon: 352-6398 mobil: 06 20 944-6206
e-mail:ackermann.istvan@gmail.com
Műhelyjavítási háttér: 1047 Budapest (Újpest) Árpád út 35. Szerviz tel: 370-6436
Nyitvatartás:
hétfő-csüt.10 - 1630 óráig péntek 10 - 15 óráig
szombat - vasárnap ZÁRVA
Háztartási készülékeinek javítását bízza szakemberre, ha kellő ismeret, tapasztalat nélkül próbálja elhárítani a hibát, veszélyeztetheti saját testi épségét és környezetét is !
Szolid árak, rövid határidő, néhány órás napszakra történő vállalás Budapesten.
mikrosütő, mikrohullámú sütő javítás és szerviz, háztartásigép javítás és szerviz
Veszélyes-e a mikrohullámú sütő? Tévhitek és a valóság.
|
|
|
A mikrohullámú sütőben elkészített élelmiszer ugyanolyan ízletes, mint bármely más módszerrel készült étel, ráadásul sokkal több vitamin, ásványi-és tápanyag marad benne, mint a hagyományos főzés során. Mindezek ellenére veszélyes is lehet, ha nem a megfelelő módon használják.
|
A leggyakoribb veszélyforrást az egyenetlenül megfőzött ételek és a kiáramló gőz miatti forrázások jelentik. Fontos szem előtt tartanunk, hogy a mikrohullámú sütő alkalmatlan az üvegek és cumisüvegek sterilizálására.
|
A mikrohullámú sütők előnyei
A mikrosütőknek számos előnyük van, a legfontosabbak a következők:
1. Gyorsabb, mint a hagyományos főzési eljárás.
2. A hagyományos főzés során rengeteg energiát elhasználunk olaj- és vízmelegítésre, míg a mikrohullámok csak az ételt melegítik, így energiát spórolhatunk meg
3. A tápanyagok az ételben maradnak
4. A proteintartalmú ételek nem barnulnak meg mikrohullámú sütőben való főzéskor. Ez a csökkentett oxidáció azt jelenti, hogy az ételben található A-és E vitamin kevésbé sérül
5. A mikrohullámmal melegített ételekben több vitamin marad, mint a hosszú főzéssel elkészítettekben
6. Az egészségünkre potenciális veszélyt jelentő mikroorganizmusok 5 és 60 Celsius fok között szaporodnak, ám mikor mikrohullámú sütőt használunk, annak gyorsasága miatt minimálisra csökkenthetjük ételünknek a kritikus zónában töltött idejét
Gyakori tévhitek
Természetesen sok tévhit is kering a mikrohullámú sütőkről, ezek közül a leggyakoribbak a következők:
1. A mikrohullám megváltoztatja az étel kémiai szerkezetét. Nem igaz. Nincs bizonyíték a mikrohullámú energia által keltett veszélyes vagy mérgező anyagváltozásra.
2. A mikrohullámmal elkészített ételek fogyasztásával nagyobb sugárzásnak tesszük ki magunkat. Nem igaz. Abban a pillanatban, ahogy a mikrohullámú sütőt kikapcsoljuk, megszűnik a mikrohullámok jelenléte az ételben.
3. A mikrohullámú energia radioaktív. Nem igaz. A mikrohullámú energia nem tud radioaktívvá alakítani sem ételt, sem mást.
A mikrohullámú sütő és a sugárzásveszély
A nagymértékű mikrohullámú sugárzás különféle egészségügyi problémákat okozhat, mint például égést vagy hólyagosodást. Amennyiben a készülék ajtaja sérült, vagy nem zár megfelelően, a sugárzás kikerül a sütőtérből, ám ez általában kismértékű.
Az évek során sikerült a sugárzás mértékét négyzetcentiméterenkénti 5mW-ről 1/1000mW-re csökkenteni. Ennek ellenére a gyártók továbbra sem ajánlják, hogy a készülék ajtajához hajolva nézzük végig a főzés folyamatát. Természetesen nem árt rendszeresen ellenőrizni a készülék ajtaját.
Nem megfelelően elkészített ételek
A mikrosütő egyik legnagyobb hátránya, hogy az étel nem egyenletesen melegszik fel, és a hidegen maradt részeken a mikroorganizmusok és különböző baktériumok kiválóan megbújhatnak. Ennek elkerülése érdekében:
1. Szeletelje egyforma darabokra az ételt, a kisebb darabok egyenletesebben sülnek, mint a nagyobbak.
2. Tartsa be az optimális főzési időt.
3. Ne készítsen mikrohullámú sütőben töltött és olyan ételeket, melyek csak hosszú idő alatt és nehezen melegednek fel.
4. A különböző folyadékok nagyon gyorsan felmelegednek, így könnyen égési sérülést okozhatnak.
Amennyiben továbbra is kétségei vannak a mikrohullámú sütőkkel kapcsolatban, azt tudjuk tanácsolni, hogy használatát korlátozza csak időnkénti kiolvasztásra illetve gyors melegítésre, és a rendszeres főzést folytassa a hagyományos módszerekkel.
(WEBBeteg - Cs. K.; Forrás: Guardian)
|
|
|
|
|
Az odalt készítette, szerkesztette: A.I. www.ackermann-mikro.hu
|